Botoks Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Botoks tedavisi enjeksiyon yöntemi ile kas hareketleri kısıtlanması esasına dayanır.  Daha çok yüzdeki mimik kaslarına uygulanmaktadır. En çok kaş çatma çizgileri, alın çizgileri ve göz çevresine uygulanmaktadır.

Yüzdeki mimik kaslarının hareketleri kısıtlanarak kırışıklıkların engellenmesi; daha pürüzsüz, kırışıksız bir görünüm alması sağlanır. Belirtmiş olduğum üzere en çok göz çevresinde, alın çevresinde uygulanmaktadır. Ama daha az sıklıktaysa ağız çevresi, boyun gibi bölgelerde de uygulayabiliyoruz.

Başlıklar

Botoks Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Daha çok 30 yaş üzerinin tercih ettiği bir yöntemdir. Kırışıklıkların oluşmasının engellenmesi ya da oluşan kırışıklıkların giderilmesi için kullanırız. Nadiren 20’li yaşlarda da kullanıyoruz. Mimik kasları çok güçlüyse ve kişiyi rahatsız eden derin çizgiler oluştuysa korumak amaçlı 20’li yaşlarda uyguladığımız da oluyor.

Botoks Tedavisi Zor Bir İşlem mi?

Hayır, botoks tedavisi kolay bir işlemdir. Ağrı sızı çok hafif oranda oluyor ve günlük hayata aynı gün dönülebiliyor.

Botoks uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta uygulama dozu ve uygulama yerlerini seçerken kişinin görüntüsünü yapay ve olması gerekenden fazla donuk bir hale getirmemektir. Doğal görünen ama aynı zamanda canlı, genç bir yüz görünümü elde etmektir.

Botoks Ne kadar Süre Etkisini Göstermektedir?

Doğru saklama koşullarında ürün saklandıysa, doğru ürün seçildiyse ve doğru bir şekilde uygulandıysa 6 aya kadar etkili olabilmektedir.  Ancak bazı faktörler bu süreyi değiştirmektedir. Mesela kişinin hamam, sauna gibi alışkanlıklarının çok fazla olması botoks süresini doğrudan etkilemektedir. Ayrıca fazla ve ağır spor etkinlikleri, fazla mimik kullanımı gibi faktörler botoksun etkisini azaltır.

Ayrıca botoksunuzun etkisi geçmeden sık aralıklarla tekrar tekrar yaptırıyorsanız bu da botoks sürenizin kısalmasına sebep olabilir.

Bütün bunların dışında kişiye özel sebepler de vardır. Bazı vitaminlerin eksiklikleri, bağışıklıkla ilgili bazı hastalıklar ya da tiroit gibi bazı vücut hormonlarınızın diğer insanlardan farklı çalışması gibi durumlar botoks etkisinin kişiden kişiye değişmesine sebep olabilmektedir.

Botoks yaptırırken burada belirttiklerime dikkat etmeniz önemlidir. Bu durumda yaptırdığınız botoks daha uzun sürecek ve daha etkili olacaktır.

Botoks tedavisi hakkındaki tüm sorularınızı benimle ücretsiz ön görüşmeye katılarak konuşabilirsiniz.

 

 

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Dolgusu Süresi

Burun Dolgusu Süresi Ne Kadardır?

Burun dolgusu süresi ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi burun dolgusunun ne kadar dayanacağıdır ve burnun eski haline gelip gelmeyeceğidir. Burun Dolgusu Sonrası Burun

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu İle Burun Şeklini Değiştirmek

Günümüzde burun dolgusu burun estetiği için kullanılan önemli ve bilinen bir tekniktir. Başlıklar Burun Dolgusunun Burun Ameliyatı İle Arasındaki Benzerlikler Burun Ameliyatında burnu şekillendirmek için