Dudak Dolgusu İşlemi İçin Yaş Sınırı Nedir 2022

Başlıklar

Dudak dolgusu işlemi için yaş sınırı nedir 2022 sorusuna hep beraber bakalım. Cerrahi bir işlem olmadığı için yaş sınırı yoktur. 18 Yaşından büyük hastalar bu ameliyatı kolayca yaptırabilirler. Dudaklar gençliğin, masumiyetin ve kadınlığın bir ifadesidir.

Özellikle biz kadınlar için ağız çok önemlidir. Ruj sürmek istemeyen kadınların sayısı oldukça azdır. Rujun kıyafetimize uymasını isteriz. Bazen rujsuz bile belirgin dolgun dudaklar isteriz. Yaşla birlikte, inceltilmiş dudaklarımızı bir dudak kalemi ile büyük göstermeye çalışırız. Dudaklarımızın buruşmasını istemiyoruz ve en sevmediğimiz şey rujların o kırışıklıklara girmesi. Bu makyajı eğlenceli hale getirir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Doğumdan itibaren dudakları incelen veya ilerleyen yaş nedeniyle dudakları istemsizce incelmiş olan insanlar mevcuttur. İstenmeyen mevcut bu incelikten kurtulmak isteyen kişilere dolgu işlemi yapılır. Dudakları dolgunlaştırmak, kalınlaştırmak için yapılan yöntem ve bu süreçte kullanılan malzemelere dudak dolgusu denir. En sık kullanılan malzeme hyaluronik asittir.

Dudak Dolguları Neden Yaptırılır?

Biz plastik cerrahlar dudak estetiği için en kaliteli dudak dolgularını kullanıyoruz. Dolgular, insan derisinin yapısında da bulunan bir madde olan hyaluronik asit içerir. Yaşla birlikt vücuttan salgısı azaldıkça cilt esnekliğini kaybeder. Bu dolgu maddesi suyu tutan bir moleküldür. İnsan vücudu ile oldukça uyumludur. Yan etkileri olmadan zamanla erir.

Hyaluronik asit içeren her dolgu maddesinin tamamen güvenilir olduğunu söyleyemeyiz. Burada başvurulan uzman kişinin tecrübesi oldukça önemlidir. Her sektörde olduğu gibi kalite de değişken bir kavramdır. Vücuda enjekte edilen bir maddedeki kalite tercih edilmesinin en önemli sebebi olmalı. Yıllardır en kaliteli ürünleri kullanmaktayız. Sizlerde dudaklarınızı tehlikeye atmak istemiyorsanız, kliniğimizde sizleri de aramızda görmeyi isteriz.

Genellikle 1 ml’lik enjektörlerde bulunan dolgular, bazı firmalarda 0.5 cc’lik enjektörlerde de bulunur. Uygularken ilk tercihim 1 ml’dir. 0.5CC aşağıdaki uygulamalarda kullanılabilir.

Dudak dolguları aynı standart yerlerde yapılmaz. Örneğin, bazı insanlarda üst dudağın kıvrımları çok belirsizdir. İlk önce netleştirilirler. Bazı insanlarda ağız aşağı doğrudur. Dudakların kırmızı kısmı belirsizdir.

Dolguların kalınlığı değişkendir.  Dudak çizgilerini ve kenarlarını vurgulamak için en uygun dudak dolgusu orta kalınlıkta ve esneklikte olanlardır. Bu dudak fonksiyonlarını koruyacaktır. Doğallıktan yüz abartılı hale gelmemiş olur.

Özellikle 40 yaş üstü kadınların bu tip dolguları tercih etmesi gerekir. Çoğu zaman amacımız dudağı dolgunlaştırmak yerine restore etmektir. Ayrıca dudağın etli kısmını dolgunlaştırmak için daha kalın dolguları tercih etmek gerekir.

Dudak Dolgusu İle İnce Çizgilere Son

Dudak dolgusu ilerleyen zamanlarda çok daha fazla tercih edilen medikal estetik uygulamalardan biridir. Botoks sonrası klinikte en çok uygulanan estetik işlemdir.

Yaşlılığın ilerlemesi ile hepimizin yüzünde bir değişiklik meydana gelir.Bu değişiklikten rahatsız olan kadınlar bunları bir saç rengi, gözlük gibi etmenlerle kamufle eder.. Bazı kadınlar ise estetik sektörünün avantajlarından yararlanmayı tercih eder.

Bu durumda en kabul edilemez görüntülerden biri, dudaklardaki çizgilerdir. Kişiyi yaşlı ve dikkatsiz gösterme gibi olumsuz etkileri vardır. Bu durumda ruj sürmek pek mümkün olmaz. Dudak dolgunlaştırıcı olmadan gizlenmesi de imkânsızdır.

Bu durumda ne yapacağız? Kimi zaman bu durumda botoks tercih edilir. Ağız çevresindeki kasılma hareketini azaltarak, bu görünümü düzeltmek için bir girişimde bulunulur. Ancak bu uygulama işin mekaniğine karşılık gelse de, kişinin tahammül etmesi çok zordur. Birçok insan yüz ifadeleri ve konuşma sırasında rahatsızlık hisseder.

Kimler Dudak Dolgusu Yapamaz?

Kimler dudak dolgusu yapamaz? Bu soruya örnek vermemiz gerekirse;

  • Hamile ve emziren kişilerin dudak dolgusu yapmaları önerilmez.
  • Otoimmün hastalıkları olan kişilerin hastalığının aktif olduğu dönemde yapılmaz.
  • Uçuk enfeksiyonunun aktif olduğu dönemde.
  • Dudakta açık bir yara olan kişilerin dudak dolgusu yapmasına izin verilmez.

Dudak Dolgularını Kim Yapabilir?

Dudak dolgularını kim yapabilir? Dolgu yapmak isteyen vatandaşlar mutlaka plastik cerrahlara ve deneyimli doktorlara başvurmalıdır.

Hangi Dudak Dolgusu En İyisidir?

Hangi dudak dolgusu en iyisidir?  Uygulamalarda doğal görüntüye en yakın olarak görülen markaları tercih etmekteyiz. Sizlerin tercihine istinaden dolgu işlemi malzemelerinde değişiklik yapılır. Ancak tüm dolgu malzemelerimiz hyaluronik asit bazlı ürünlerden oluşmuştur. Dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin yalnızca Google ile sitemize giriş sağlaması yeterli olacaktır

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Dolgusu Süresi

Burun Dolgusu Süresi Ne Kadardır?

Burun dolgusu süresi ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi burun dolgusunun ne kadar dayanacağıdır ve burnun eski haline gelip gelmeyeceğidir. Burun Dolgusu Sonrası Burun

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu İle Burun Şeklini Değiştirmek

Günümüzde burun dolgusu burun estetiği için kullanılan önemli ve bilinen bir tekniktir. Başlıklar Burun Dolgusunun Burun Ameliyatı İle Arasındaki Benzerlikler Burun Ameliyatında burnu şekillendirmek için