Burun Dolgusu İle Burun Şekli Düzelir Mi 2022

Burun Estetiği Neden Önemlidir
Burun dolgusu ile burun şekli düzelir mi 2022 sorusu özellikle ameliyat olmak istemeyen kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Günümüzde buruna karşı en zor alternatif burun ameliyatıdır. Bazılarımız ameliyattan korkuyor ya da büyük değişiklikler için hazırlıklı olmuyoruz. Bunun dışında burunun kusurlarını yok etmek basit ama kalıcı olmayan işlemlerle gerçekleştirilebiliyor. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için burun dolgusuna başvuruluyor.

Bu gibi durumlarda küçük dokunuşlarla istenilen farklılıklar yapılabilir. Bu dokunuşlarla, hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri sıklıkla kullanılır. Bu nedenle bu işleme burun dolgusu denir.

Geleneksel rinoplasti ile karşılaştırıldığında, Liquid rhinoplasty veya diğer burun dolgularının kullanımı çok daha azdır. Bunlar invaziv olarak kabul edilir. Burnun yeniden şekillenmesini isteyen ve buna çözüm arayanlar, ancak ameliyat gibi büyük bir prosedüre girmek istemeyenler için Liquid Rhinoplasty rasyonel bir çözüm haline geliyor.

Liquid rhinoplasty zaman kaybetmeyen işlemlere mükemmel bir alternatifken, klasik burun estetiği uygulamaları gibi burnu şekillendirebilir, konturlarını düzenleyebilir ve burun ucunu kaldırabilir. Bu açıdan insanlara büyük kolaylık sağlar.

Başlıklar

Burun Dolgusu (Liquid Rhinoplasty) Nedir?

Burun dolgusu, geleneksel burun cerrahisine alternatif olarak kullanılabilen cerrahi olmayan bir rinoplasti seçeneğidir. Uzun süredir kullanılan yanak veya dudak dolgularının etken maddesi olan hyaluronik asit bazlı dolgular uygulanarak yapılır. Yani başka bir deyişle, hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılarak burun estetik prensiplere göre oluşturulur.

Burun Dolgusu (Ameliyatsız Burun Estetiği) Neyi Düzeltebilir?

Özellikle burunda göze batan asimetrileri düzeltmede;

  • Halk arasında kemerli burun olarak adlandırılan burun yapısı burun dolgusu ile düzeltilebilir.
  • Burun hatlarını netleştirir.
  • Burun ucunda düşüklük olan hastaların burun uçları kaldırılır.
  • Burnun ucunda tripod adı verilen daha keskin bir çizgiye sahip bir üçgen oluşturulur.
  • Burun ucu çok sivri ise, burun ucunu daha oval ve yuvarlak hale getirmek için dolgu yapılır.
  • Gerekirse burun hatlarını düzeltmek veya gerekirse keskinleştirmek için de kullanılabilir.

Bunlar burun dolgusunun, burun dolgu işlemi sırasında yapabileceği farklılıklardır. Ek olarak gerekirse burun ucunu yükseltmek için dolgu maddelerinin kullanılması cerrahi olmayan yöntemlerle de desteklenebilir.

2016’dan yapılan bir çalışma dolgularla yapılan liquid rhinoplasty sadece geleneksel rhinoplasty bir alternatif olmadığını, aynı zamanda rhinoplasty geçirmiş hastalarda küçük problemleri tedavi etmek veya gölgelemek için de kullanılabileceğini göstermiştir.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma

Burun ucunun cerrahi olmayan olarak kaldırılması genellikle dolgunun birleştirildiği ve çok başarılı sonuçların elde edildiği kombine bir prosedür olarak tanımlanır. Burnun alt ucundaki dolgu uygulaması burun ucunu kaldırırken, burnun alt ucundaki ameliyatsız uygulama, burun ucunu tekrar kaldırmak için burun ucunu aşağı çeken kasları bloke eder.

Burun Dolgusunun (Liquid Rhinoplasty) Avantajları Nelerdir?

Bir burun dolgusu işlem süresi 15 dakika sürerken, geleneksel rhinoplasty en az 1 ila 4 saat süren cerrahi bir işlemdir.

Sonuçlar ameliyattan hemen sonra elde edilir. Sonuç işlemden hemen sonradır ve iyileşme süresini beklemeye gerek yoktur. Prosedür uygulanır ve aynı gün işe geri dönebilir ve rutin hayata devam edebilirsiniz.

Rhinoplasty uygulaması sırasında hiçbir şekilde genel anestezi gerekmez. Basit lokal anestezi yöntemleri yeterlidir. İşlem sonunda sistemik bir ilaç verilmediğinden bulantı, kusma veya baş dönmesi gibi yan etkiler görülmez.

Burun Dolgusu İle Eğrilik Gider Mi?

Burun dolgusu ile eğrilik gider mi? Buruna uygulanan bölgelerde dolgu malzemesi uygun dozlarda deri altına enjekte edilir. Böylece burun ucu kaldırılabilir ve burun köprüsünün eğriliği giderilebilir.

Burun Dolgusu Burnu Kaldırır Mı?

Burun dolgusu burnu kaldırır mı? Burun dolgusu işlemi burnun boyut olarak büyümesine neden olmaz. Sadece kırık parçaları düzeltmeye yarar. Ayrıca burnunun ucunu da kaldırır.

Burun Dolgusu İle Burun Büyür Mü?

Burun dolgusu ile burun büyür mü? Çünkü dolgunun uygulandığı alanı bir nebze büyütmüş olur. Bu sebep ile burunda mevcut olan kemeri gizleyebilmek için uygulanmış olan dolgunun burnu hafifçe büyüteceğini unutmamak gerek. İçeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Burun dolgu işleminden yararlanabilmek için Google baz alarak sitemize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Dolgusu Süresi

Burun Dolgusu Süresi Ne Kadardır?

Burun dolgusu süresi ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi burun dolgusunun ne kadar dayanacağıdır ve burnun eski haline gelip gelmeyeceğidir. Burun Dolgusu Sonrası Burun

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu İle Burun Şeklini Değiştirmek

Günümüzde burun dolgusu burun estetiği için kullanılan önemli ve bilinen bir tekniktir. Başlıklar Burun Dolgusunun Burun Ameliyatı İle Arasındaki Benzerlikler Burun Ameliyatında burnu şekillendirmek için