Burun Dolgusu İle Burun Şeklini Değiştirmek

Burun Dolgusu
Günümüzde burun dolgusu burun estetiği için kullanılan önemli ve bilinen bir tekniktir.

Başlıklar

Burun Dolgusunun Burun Ameliyatı İle Arasındaki Benzerlikler

Burun Ameliyatında burnu şekillendirmek için burun kıkırdaklarını kullanıyoruz. Bu kıkırdakları biz tıpta greft olarak adlandırıyoruz.

Burun dolgusuyla burun şekillendirirken ameliyatta kullandığımız kıkırdakları taklit etmeye çalışıyoruz. Yani dolguyu doğru yerlere uygulayarak şekil vermeye çalışıyoruz. Bu uygulama sırasında doğru yerlere dolguyu uygulamak oldukça önemlidir.

Eğer doğru yere uygulanmazsa burun olması gerekenden daha büyük ve daha kaba görünebilir.

Burun Dolgusu Burunda Nasıl Şekil Değişikliği Yapar?

Burun dolgusuyla burnun ucunu kaldırmak, burun tipi olarak adlandırdığımız uçtaki tepeyi daha sivri göstermek, burun kemerini mümkün olduğunca saklamak ve kemer yokmuş gibi göstermek, burun sırtındaki eğrilikleri -bazen c yapmış gibi olabilir, yana bakıyor olabilir- mümkün olduğunca bu yöntem ile ortaya getirmek gibi işlemler yapılabiliyor.

Ayrıca burun kanatlarındaki asimetrileri burun dolgusu ile simetrik hale getirmek mümkündür. Burun kanatları olması gerekenden büyükse daha kibar ve ince göstermek de mümkündür. Bu tür değişiklikleri burun dolgu yöntemiyle yapabiliyoruz.

 

 

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Dolgusu Süresi

Burun Dolgusu Süresi Ne Kadardır?

Burun dolgusu süresi ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi burun dolgusunun ne kadar dayanacağıdır ve burnun eski haline gelip gelmeyeceğidir. Burun Dolgusu Sonrası Burun

Yüzde Dolgu Uygulamaları

Yüzde Dolgu Uygulamaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yüzde dolgu uygulamaları  çeşitli enjeksiyon teknikleri ile ameliyat yapmadan yüzde şekil değişikliği yapabildiğimiz durumlarda kullandığımız yöntemlerdir. Başlıklar Yüzümüz Neden Dolgu Uygulamasına İhtiyaç Duyar? Birincisi, şekil