Yüzde Dolgu Uygulamaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yüzde Dolgu Uygulamaları
Yüzde dolgu uygulamaları  çeşitli enjeksiyon teknikleri ile ameliyat yapmadan yüzde şekil değişikliği yapabildiğimiz durumlarda kullandığımız yöntemlerdir.

Başlıklar

Yüzümüz Neden Dolgu Uygulamasına İhtiyaç Duyar?

Birincisi, şekil değişikliği, hacim isteyen hastalarda bu uygulamayı kullanıyoruz. İkincisi ise yaşlanmaya bağlı etkileri geri sarmak, gençleştirmek için bu uygulamaları yapıyoruz.

Yaşlanmaya Bağlı Etkiler Nelerdir?

Yer çekimi etkisi ile yüzün aşağı doğru düşmesi, kolajen kaybı ile cilt elastikiyetinin azalması ve bunun sonucunda ciltte kırışıklıkların oluşması; bunun dışında yüzde hacim kaybının olması, yani yağ dokumuzun zamanla yaşa bağlı erimesi ve kemik erimesi yüzü yaşlı göstermektedir.

Dolgu uygulamaları ile bütün bu etkileri geri sarabilir, daha pürüzsüz, daha hacimli ve daha genç görünen bir yüz görünümü sağlayabiliriz.

Yüzde Dolgu Uygulamaları Cilde Zararlı mıdır?

Hastalarımız bu konuya oldukça dikkat ediyorlar. Tekrar eden uygulamaların cilde herhangi bir zararı yoktur. Burada dikkat edilmesi gereken yer biz hekimlerin yani uygulayıcıların kan dolaşımını ve lenf dolaşımını bozmamasıdır.

Böyle bir durumda cilde herhangi bi zararı olmamasının yanısıra cildi besleyici, gençleştirici, yenileyici etkileri olmaktadır. Çünkü dolgunun içindeki maddenin bir kısmı cildimiz tarafından emilir. Böylece cilde fayda sağlar. Ayrıca oldukça konforlu işlemlerdir. Bu muayenehane şartlarında fazla bir ağrı sızı ve morarma olmadan gerçekleştirebiliriz.

Sonrasında aynı günlük hayatınıza dönebilir, istediğiniz aktiviteleri yapabilirsiniz.

Yüzde Dolgu Uygulamaları Sonrası Yüzümde Yapay Bir Görünüm Olur mu?

Yüzde yapay bir görüntünün olup olmayacağı da çok merak edilen önemli bir konudur.

Hep söylerim “Burada önemli olan kendi ışıltınızı öne çıkarmaktır, başkasına benzemek değil”.

Her yüzün güçlü ve zayıf yönleri var. İşleme başlamadan önce doğru bir yüz analizi yapmak, yüzün güçlü ve zayıf yönlerini tespit etmek ve zayıf yönleri güçlendirmeye çalışmak gerekir.

İşlem sırasında da çok önemli bir konu, altın orana sadık kalmaktır. Yani yüz oluşumlarının birbirine orantısını göz önüne alırsak yapay bir görüntü oluşmaz. Güzel, natürel bir görüntü elde edebiliriz.

Yüze Uygulanan Dolgular Ne Kadar Süre Kalıcı Olur?

Dolgular, uygulanan bölgeye değişmekle birlikte iki seneye kadar gidebilmektedir.

Peki diyelim başka bir yerde dolgu yaptırdınız ve sonuçtan memnun kalmadınız. Bunu değiştirmenin mümkün olup olmadığını merak ediyorsunuz.  Bu gibi durumlarda bunu değiştirmek mümkün. Eğer hyaluronik asit temelli geçici bir dolgu yaptırdıysanız kliniğimizde uyguladığımız bir enjeksiyon yöntemiyle bir enzim uygulayarak bu dolguyu çözebiliyoruz.

Daha sonra sizinle oturup konuşarak ne istediğiniz yönünde fikir sahibi olup doğru bir yüz analizi yaptıktan sonra nasıl bir uygulama yapmamız gerektiğine karar veriyoruz ve bir önceki görüntüyü değiştirebiliyoruz.

 

 

 

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Dolgusu Süresi

Burun Dolgusu Süresi Ne Kadardır?

Burun dolgusu süresi ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi burun dolgusunun ne kadar dayanacağıdır ve burnun eski haline gelip gelmeyeceğidir. Burun Dolgusu Sonrası Burun

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu İle Burun Şeklini Değiştirmek

Günümüzde burun dolgusu burun estetiği için kullanılan önemli ve bilinen bir tekniktir. Başlıklar Burun Dolgusunun Burun Ameliyatı İle Arasındaki Benzerlikler Burun Ameliyatında burnu şekillendirmek için