Kepçe Kulak Ameliyatı Kimler İçin Uygundur

Kepçe kulak ameliyatı kimler için uygundur
Kepçe kulak ameliyatı kimler için uygundur sorusunun cevabına bu yazımızda ulaşabilirsiniz. Kepçe kulak tedavisi, kulak kepçeliği mevcut olan tüm hastalar için uygundur. İnsanların kepçe kulaklı olmasının en büyük nedeni genetik faktörleridir.

Doğuştan olmaması dışında, yaş ilerledikçe kepçe kulaklık oluşmaz. Fakat çok nadir olsa da yaş ilerledikçe bazı insanlarda kepçe kulak oluştuğuna rastlamak mümkündür. Günümüzde bu oran oldukça düşüktür ve sebepsiz yere oluşmaz. Kulak kepçeliği ameliyatı tüm insanlara kolayca uygulanabilen bir işlemdir.

Başlıklar

Kepçe Kulak Ameliyatında Yaş Sınırı Var Mı?

Kepçe kulak ameliyatında yaş sınırı yoktur.  Burada hastaların küçük veya büyük olması önemli değildir. Genç yaşta olmak üzere, çocuk yaşta bile bu ameliyat yöntemine başvurulabilir. Kulak kepçe ameliyatı çocuklar için gelişimleri ve psikolojik gelişimleri açısından faydalı olacaktır.

Günümüzde kepçe kulak ameliyatı olmak üzere bizlere başvuran kişi sayısı oldukça fazladır. Cerrahlar bu operasyonla ilgili çeşitli teknikler geliştirmiş olsalar da, operasyonun doğası mantıksal olarak çok açıktır.

Kulak Ameliyatı İçin Karşılanması Gereken Şartlar

Kulak operasyonu lokal anestezi altında yapılır. Bazı durumlarda genel anestezi tercih edilir. Faka bu çok nadir bir durumdur. Operasyon ortalama 1 saat sürer. Bu sürenin sonunda hasta bir gün hastanede kalabilir veya aynı gün taburcu olabilir. Ölümcül bir ameliyat riski yoktur. Vücudun herhangi bir yerinde hasara veya bozulmaya neden olmaz.

Kepçe Kulak Ameliyat Sonrası Süreci Ve Bakımı

Kepçe kulak ameliyatı sonrası ve süreci için belirli faktörler mevcuttur. Kulak estetiğinden sonra hastaya bir süre bandaj takılır. Bu süre hastadan hastaya değişir. Genel ortalama bandaj takma süresi ortalama 2 hafta gibi oldukça kısadır. Su kaçması ve kulağa karşı bir darbe kesinlikle olmamalı Bu etmenlere karşı kulak koruma altına alınmalıdır. Ayrıca kulak estetiği sonrası verilen hafif ilaçlar ve öneriler dinlenirse ameliyat çok kolay atlatılır.

Kepçe Kulak Ameliyatından Sonra Kulak Eski Haline Döner Mi?

Kepçe kulak ameliyatından sonra kulağın eski haline dönmesi mümkün değildir. Fakat ameliyattan sonra kulağın iyi bir şekilde bakılmaması, önerilere uyulmaması veya darbe alınması ile kulak şekli tekrardan bozulabilir.  Kulağı kepçe olan hastalarımızı oldukça memnun eden bu ameliyattan sizlerde faydalanmak istiyorsanız, Google ile bizlere ulaşım sağlayın.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Dolgusu Süresi

Burun Dolgusu Süresi Ne Kadardır?

Burun dolgusu süresi ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi burun dolgusunun ne kadar dayanacağıdır ve burnun eski haline gelip gelmeyeceğidir. Burun Dolgusu Sonrası Burun

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu İle Burun Şeklini Değiştirmek

Günümüzde burun dolgusu burun estetiği için kullanılan önemli ve bilinen bir tekniktir. Başlıklar Burun Dolgusunun Burun Ameliyatı İle Arasındaki Benzerlikler Burun Ameliyatında burnu şekillendirmek için