Burun Estetiği Ameliyatı İle İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Merhaba! Burun estetiği ameliyatı olmayı düşünen hastalarımın  en sık sorduğu sorular ile ilgili bilgiler aktaracağım. Bu yazımı okursanız kafanızdaki sorular netleşecektir.

Başlıklar

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Günlük Hayata Ne Zaman Dönebilirim?

Burun estetiği ameliyatı sonrası iyileşme ve günlük hayata dönme süresi oldukça merak edilen bir konudur. Bu aslında kullanılan cerrahi tekniğe göre değişmektedir.

Benim kullandığım cerrahi teknikler daha çok koruyucu, yani burnun temel yapısını ana çatısını koruyan tekniklerdir. Bu yüzden hastalarıma bir hafta içerisinde günlük hayatlarına rahatlıkla dönebileceklerini, istediklerini büyük oranda yapabileceklerini söylüyorum. Ancak ilk iki gün evde olduğunca istirahat etmelerini, kendilerini çok yormamalarını öneriyorum.

 Burun Estetiği Ameliyatı Olurken Nefes Alma Problemim de Düzelir mi?

Burundan nefes alma güçlüğü olan hastalarımız burun estetiği ameliyatı ile aynı anda bu şikayetlerinin de düzelip düzelmeyeceğini oldukça merak ediyorlar. Bu gerçekten çok önemli bir konudur. Her burun estetiği ameliyatında aynı zamanda burnun  nefes alması, koku alması; sinüslerin temel fonksiyonunun korunması ve aynı zamanda geliştirilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Sinüzit, horlama, koku alma güçlüğü nefes alma güçlüğü gibi problemler yaşanmaması adına uzun yıllar kullanacağımız ve bizim için çok önemli bir organ olan burnumuzun fonksiyonlarını korumak ve aynı zamanda geliştirmek bizim en temel görevimizdir.

Doğal Görünümü Nasıl Sağlıyorsunuz?

Bu çok sık sorulan bir soru ve oldukça önemli bir konudur. Çünkü burnun tek başına güzel olması her zaman yeterli olmuyor. Yüzün diğer oluşumları ile orantılı olması da oldukça önemlidir.

Ameliyat sırasında bu ölçümlerin yapılması; çene, elmacık kemiği gibi birçok katmanların değerlendirilmesi, buna uygun bir burun yapılması doğal ve estetik bir görünüm sağlıyor. Ayrıca cerrahi teknik de doğal görünümde oldukça önemlidir. Cerrahi olarak koruyucu, burna zarar vermeyen teknikler kullanılmalıdır. O zaman daha doğal ve uzun yıllar bu doğallığın kullanılabildiği burunlar elde etmek mümkündür.

Çok güzel, doğal bir burun elde etmemize rağmen yüzünde ufak dokunuşlara ihtiyacı olan hastalarımız olabiliyor. Bunun durumda dolgu, botoks işlemleri uygulanarak kişinin kendi ışıltısını ve güzelliğini ön plana çıkarmamız mümkün.

Ankara’da Kaç Gün Kalmam Gerekir?

Yurtdışından ve il dışından burun estetiği ameliyatı için gelmek isteyecek olan hastalarımızın en sık sorduğu soru Ankara’da ne kadar süre kalmaları gerektiği oluyor.

Ameliyattan iki gün sonra hastalarımızı mutlaka kontrol etmek istiyorum. İl dışındaki hastalarımız bu iki günün sonunda memleketlerine dönebilirler. Ancak bir hafta sonra tekrar gelmeleri gerektiğini tembih ediyorum.

Yurtdışı hastalarımızın da en azından bir hafta Ankara’da kalmalarını, bir haftanın sonunda kontrolleri tamamlanınca evlerine dönmelerini öneriyorum.

Burun Dolgusu İle Estetik Bir Görünüm Sağlamak Mümkün mü?

Sık sorulan başka bir soru ise burun dolgusu yöntemi ile estetik bir görüntünün sağlanıp sağlanamadığı oluyor.

Evet, bazı hastalarda hiç ameliyat yapmadan, burun dolgusu ile tatminkar bir estetik görünüm sağlayabiliyoruz. Ancak her burun, burun dolgusu yöntemine uygun olmayabilir. Bunu anlamak için hastalarımızı kliniğimize davet ediyoruz. Burada yüz ve burun analizlerini  yapıyoruz.

Burada yaptığımız ücretsiz öngörüşme ile hastamızın burnunun burun dolgusu yöntemine uygun olup olmadığına karar veriyoruz.

 

 

 

 

 

 

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burun Dolgusu Süresi

Burun Dolgusu Süresi Ne Kadardır?

Burun dolgusu süresi ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi burun dolgusunun ne kadar dayanacağıdır ve burnun eski haline gelip gelmeyeceğidir. Burun Dolgusu Sonrası Burun

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu İle Burun Şeklini Değiştirmek

Günümüzde burun dolgusu burun estetiği için kullanılan önemli ve bilinen bir tekniktir. Başlıklar Burun Dolgusunun Burun Ameliyatı İle Arasındaki Benzerlikler Burun Ameliyatında burnu şekillendirmek için